Увімкнувши чайник, ми сподіваємось завдяки йому отримати гарячу, кришталево чисту воду. Тим часом виявляється, що при частому використанні пристрою на його дні осідає вапняний наліт. Як позбутися від нього за допомогою домашніх засобів?

Що це за камінь, чи жорстка вода? Саме кальцій і магній присутні у воді, яка надходить із наших кранів. Ці елементи випадають в осад в результаті підвищення температури. Потім вони осідають на дні резервуара, в якому ми нагріваємо воду. Магній і кальцій не шкодять нашому здоров’ю. Однак, допустимо, набагато краще і зручніше приймати їх під час пиття мінеральної води. Крім того, вапняний наліт, присутній у чайнику, починає псувати смак кави та чаю з часом, яким ви заливаєте воду.

Шляхи до жорсткої води

На щастя, ви можете швидко і легко позбутися від накипу в чайнику. Спеціальні агенти для цієї мети є на полицях магазинів. Ви також можете успішно застосовувати інгредієнти, які є у вас вдома.

1. Оцет. Найпопулярніший домашній засіб від каменю. Просто налийте в чайник склянку оцту і півсклянки води. Потім увімкніть чайник. Після закипання води почекайте близько години – оцет видалить навіть дуже густий осад. Після цього промийте всередині чайника і кілька разів закип’ятіть воду, щоб позбутися неприємного запаху.

2. Лимонний сік. Більш м’який засіб для видалення накипу, ніж оцет, але також і менш ефективний. Просто налийте в чайник склянку лимонного соку і почекайте годину. Після закінчення цього часу ретельно промийте камеру. Якщо осад не надто густий, його можна спробувати видалити, втираючи нарізаний скибочками лимон у боки чайника.

3. Лимонна кислота. Лимонна кислота, інгредієнт багатьох продуктів, також допоможе вам боротися з вапняним накипом. Достатньо одного пакетика (20 г), залитого в чайник, наполовину наповнений водою. Потім увімкніть чайник, через три години можна вилити суміш – ви позбудетеся від проблеми.

4. Харчова сода. Вона справжня вбивця каменю в чайнику. Вам потрібно дві столові ложки соди налити в пристрій. Протягом чверті години в чайнику не повинно бути осаду. Однак ретельно мийте його, оскільки харчова сода, як і оцет, має неприємний запах.

5. Картопляні шкірки. Це не жарт! Залишки від приготування вечері також можуть допомогти в боротьбі з вапняним накипом. Наповніть чайник пілінгами, а потім налийте воду. Тепер ви повинні зварити його, викинути, а потім повернути до кипіння, повного води.

6. Кока-кола. Деякі любителі цього напою проллють сльозу про цей метод. Видалити вапняний наліт допоможе склянка кола – достатньо вилити її в чайник, додати трохи води і прокип’ятити. Метод буде більш ефективним, якщо додати в «суміш» трохи харчової соди.

7. Засоби для видалення накипу. Ви можете придбати професійні засоби для видалення накипу в супермаркетах та магазинах промислової хімії. Вони швидко діють і не виділяють неприємних запахів.

Якщо ви хочете насолоджуватися чистою водою з чайника, вам слід регулярно чистити її, принаймні раз на місяць. Тоді ви зможете запросити гостей на каву чи чай, не побоюючись, що вони знайдуть у чашці щось більше, ніж ваш улюблений напій.